Řecký region Severní Egeis

Severní Egeis je kraj s rozlohou 3 836 km2. K tomuto kraji několik krásných ostrovů. Mezi nejznámější patří Chios, Lesbos a Samos. Hlavním městem této oblasti je přístav Mytilény, které se rozkládá na ostrově Lesbos.

Ostrov Chios, plný dlouhých pláží

Chios je plný ostrov dlouhých pláží, jasmínů a turistů. Je obklopen průzračně čistým mořem. Ostrov je ideálním místem k aktivnímu i pasivnímu trávení vaší dovolené. Hlavním městem této lokality je Chios, centrum kultury, zábavy a obchodu.

Právě na ostrově Chios můžete zhlédnout několik historických městeček s bohatě zdobenými domy a mnoho pozoruhodných přírodních scenérií. Tradiční řeckou kuchyni můžete ochutnat v několika místních restauracích.

Známý ostrov díky termálním vodám, Lesbos

Lesbos je ostrovem hlavního města Mytilény, města plného restaurací, muzeí, krásných hodnotných staveb a kostelů. Lesbos patří mezi největší ostrovy v Řecku.

V místních horách pramení mnoho termálních vod, díky tomu existuje na ostrově mnoho termálních lázních. Ty turisté využívají především k odpočinku. Ostrov Lesbos má vynikající gastronomii, díky unikátním mořským plodům, rybám a skvělým sardinkám.

Ostrov Samos, plný rozsáhlých vinic

Ostrov Samos je známá především díky rozsáhlým vinicím. Kromě nich tu najdete i velmi zajímavé památky, např. přístav Pythagorion, hrad Lykourgos Logothetis, pozůstatky Héřina chrámu a mnoho muzeí. Na tomto ostrově se nachází malé jezírko Potami, u kterého stojí za návštěvu překrásné vodopády.

Hrad Lykourgos Logothetis se nachází nedaleko přístavu Pythagorion. Poblíž tohoto úchvatného hradu se nachází pozůstatky starobylého chrámu s několika sloupy a nízkými obvodovými zdmi, které naznačují původní půdorys chrámu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *