Region Sicílie

Díky své rozloze, která činí 25 703 km2, je Sicílie největším Italským ostrovem. Nachází se ve Středozemním moři a jejím hlavním městem je Palermo. Symbolem celého ostrova je činná sopka Etna, která má nadmořskou výšku 3 343 m.

Ostrov Slunce

Díky horkým létům a mírným zimám, je kraj nazýván „ostrovem Slunce.“ Sicílie je celoročně vyhledávanou destinací, protože se může chlubit okouzlující krajinou, krásnými plážemi, antickými památkami a originálními stavbami.

Úchvatné historické památky

Sicílie je ostrovem, který nabídne svým návštěvníkům překrásnou přírodu, nádherné pláže, čisté moře s nevídaně velkou viditelností a pozoruhodná pobřežní města plná historie.

Největším a zároveň hlavním městem je Palamero, které nabízí od každého něco. Najdete zde krásné úzké uličky, kostely plné uměleckých děl nebo přístav.

V tomto regionu se dochovalo mnoho historických památek. Několik z nich je napsáno na seznam UNESCO. Obdivovat můžete dochovaný antický chrám v Agrigentu, katedrálu v Monreale či chrám v Cefalu. Katedrála v Monreale se pyšní největší sbírkou středověkých mozaik na světě.

Sicílie se na přední pozice navštěvovanosti dostala také díky krásným plážím, horám a úžasným přírodním krásám, ke kterým rozhodně patří sopka Etna.

Gastronomický zážitek

Jedním z největších odvětví v sicilské gastronomii je vinařství. To se na ostrově začalo pěstovat již v dávné minulosti a dnes poskytuje nejen kvalitní odrůdy, ale také moderní vybavení ke zpracování kvalitních vín. Jednou z často pěstovaných odrůd je například sangiovese.

Podíváme se-li na místní kuchyni, spatříme rozmanitou gastronomii v podání exotických koření, oříšků a citrusů. Nejznámější pokrm, které můžete na Sicílii ochutnat, je jídlo z dušených lilků, rajčat a paprik. Takovýto pokrm se nazývá Caponata. Dalším lákadlem je Peperonata, což je chuťovka z různých druhů paprik a poslouží hlavně jaké příloha.

V Itálii je více něž hodně jedí hlavně těstoviny, na což myslí i Sicilská kuchyně a nabízí tak těstoviny s humrem pod názvem Pasta noc aragosta nebo Pasta ala norma s rajčaty, lilky a balkánským sýrem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *