Řecký region Střední Athény

Nejdůležitější a zároveň největší obcí v centrálních Athénách je město Athény, které jsou dominantou regionu Attica. Patří k nejstarším městům na světě a jsou považovány za kolébku západní civilizace a za místo narození demokracie.

Athény se řadí mezi největší ekonomická centra v jihovýchodní Evropě a nachází se zde dvě památky UNESCO, konkrétně Akropolis a klášter Daphni. V Athénách se uskutečnily úplně první moderní olympijské hry v roce 1896. A co v Athénách můžete navštívit? Ve městě se nachází nespočet památek, muzeí, galerií i parků. Zajímavostí je určitě Národní archeologické muzeum, kde se nachází největší sbírka starověkých řeckých starožitností na světě. S tím souvisí také to, že město je světovým centrem archeologického výzkumu. Pokud máte rádi přírodu, tak můžete navštívit národní park Parnitha nebo zoo Attica, která je největší v řecku a nachází se zde okolo dvou tisíc zvířat.

Další obcí ve středních Athénách je Zografou, které je známé především athénským univerzitním kampusem Ano Ilisia, který se nachází v nejvýchodnější části obce. Typickým znakem Zografou jsou strmé ulice, protože obec byla vybudována na kopcích hory Hymettus. Obec se nachází 4 km od centra Athén a najdete zde dvě významná muzea. Prvním je Muzeum Gounaropoulos založené roku 1979, které se věnuje dílům malíře Giorgia Gounaropoulose. Druhým je Muzeum Marika Kotopouli, které je zaměřeno na moderní umění a nachází se ve vile herečky Mariky Kotopouli.

Obec Dafni-Ymittos

nacházející se také v centrálních Athénách vznikla spojením dvou malých obcí. Jejím sídlem je Dafni, které je také jednou z nejmenších oblastí ve středních Athénách a nachází se 2 km od centra Athén. Ymittos je druhá nejmenší obec v Řecku a najdeme ji 2,5 km od centra Athén.
Ve středních Athénách se dále nacházejí obce Filadelfeia-Chalkidona, Galatsi, Ilioupoli, Kaisariani a Vyronas.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *