Řecký region Střední Makedonie

Region Střední Makedonie leží v severní části Řecka u hranic s Bulharskem a Makedonií. Rozloha této oblasti činí 18 811 km2. Hlavním městem této oblasti je Soluň. Nejnavštěvovanější oblastí je Chalkidiki, která je známá typickou řeckou krajinou, archeologickými skvost a nekonečnými plážemi.

Pláže na Chalkidiki a úchvatná příroda kolem

Oblast Chalkidiki je plná nekonečných pláží, které se táhnou na stovkách kilometrů. Okouzlí vás barevnými květy, archeologickými skvosty, historickými památkami a úchvatnou scenérií. Pláže v této oblasti patří k těm nejkvalitnějším. Pobřeží si můžete vybrat od rušnějších přes zapomenuté zátoky, které vás okouzlí svým písčitým a kamenitým dekorem.

Vnitrozemí Střední Makedonie je ideální k pěší turistice, jízdě na koni či na horském kole. Chalkidiki jsou známé olivovníky, borovými lesy, ovocnými stromy a zelenými pláněmi. Okouzlující podívanou vytváří střídání údolí s horskými masivy.

Zajímavosti ve Střední Makedonii

Chloubou Střední Makedonie je hrad v Redině. Ten je vrcholnou ukázkou byzantské architektury. Dalším významným turistickým cílem je kostel z roku 871, který se nachází v malé vesnici Peristera. Milovníci tepla ocení možnost navštívit zdejší termální lázně poblíž jezera Volvi a ve městě Thermi. Krásnou podívanou nabízí také hlavní město této oblasti Soluň, jejíž nejnavštěvovanější památkou je chrám Agia Sofia.

Hlavním městem oblasti Chalkidiki je Polygyros, ve kterém se nachází archeologické muzeum. Z okolních kopců se můžete pokochat rozmanitým výhledem nebo jen posedět v nádherném parku Šesti pramenů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *