Řecký region Střední Řecko

Střední Řecko je region, který sousedí s Thesálií, Attikou a Západním Řeckem. Je to oblast rozprostírající se na celkové ploše 15 549 km2. Součástí tohoto kraje je ostrov Euboiu. Hlavním městem Středního Řecka je město Lamía.

Hornatá krajina s pozoruhodnými památkami

Střední Řecko je oblastí hornaté krajiny. Je ideálním místem nejen k odpočinku, ale také k návštěvě historických památek. Příroda spadá do známého pohoří Pindos a Parnas. Při pobřeží se nachází několik středisek, které nabízejí odpočinek a v nedalekém moři.

Dále zde můžete navštívit mužský opevněný klášter Blahoslaveného Lukáše neboli Osiou Louka, který je z větší části vyzdoben historickými vojenskými motivy. Tento monumentální historický skvost je ze všech stran obklopen nádhernými hornatými scenériemi. V tomto klášteře se nachází nejzachovalejší fresky v celém Řecku.

Významné a nejnavštěvovanější archeologické naleziště Delfy

Hojně navštěvovaným místem jsou tzv. Delfy. Jedná se o nejslavnější věštírnu, ve které byly vyřčeny věštby nejdůležitějších momentů v celé historii, a dále o posvátné místo starého antického Řecka. Delfy jsou významným antickým městem a archeologickým nalezištěm. Tato oblast je od roku 1987 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Na své si přijdou i milovníci turistiky a krásné přírody, protože tato oblast se skrývá uprostřed pohoří. Okolí Delf je jako stvořené pro turistiku. V současnosti patří Delfy k nejnavštěvovanějším místům Středního Řecka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *