Řecký region Thesálie

Kraj Thesálie se nachází v centrální části Řecka. Tato oblast sousedí s Makedonií, Epirem, Středním Řeckem a východní část této lokality je omýván známým Egejským mořem. Celková rozloha tohoto kraje je 14 036 km2. Hlavním městem této lokality je město Larissa, která leží uprostřed úrodné nížiny. Jedná se o kraj s bohatou historií.

Příroda Thesálie a byzantský hrad

Thesálie je tvořena nížinou okolo měst Larissa a Trikala. Tato nížina je obklopena nádherným prstencovým pohořím. Řeka Pinios je významným vodním tokem v této oblasti. Z romantických míst jsou v okolí hlavního města Larissa těmi nejbližšími skalní kláštery Meteora, pláže Olympské riviéry a pohoří Olymp.

Nedaleko Thesálie ve městě Trikala leží nádherný Byzantský hrad. Jeho chloubou a zároveň ochrannou známkou celé Trikali je hradní věž s hodinami, která byla postavena v roce 1936. Tento hrad nabízí pozoruhodný a panoramatický výhled na celé město.

Nejvýznamnější obchodní a zemědělské centrum Larissa

Město Larissa patří k nejvýznamnějším obchodním a zemědělských centrům. Historie tohoto města spadá do 10. století před naším letopočtem. Pokud se chcete dozvědět něco o historii města, doporučuje se navštívit místní archeologické muzeum.

Kláštery Meteora a Olympské riviéry jsou unikátními stavbami na vrcholku skal. Nacházejí se uprostřed divoké přírody a jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. V pozoruhodných klášterech si můžete prohlédnout výjimečné interiéry s krásným vyřezávaným nábytkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *