Top 10 pláží Chorvatska

Hlavním lákadlem Chorvatska je čisté moře a překrásné pláže. Které z nich patří k těm nejobdivovanějším a kde je najdete?

Rajska plaža

Najdeme ji na poloostrově Lopar, který se nachází na severu ostrova Rab. Patří k největším plážím na Jadranu. Pláž celkem měří asi 1,5 kilometru. Jde o pláž písečnou, vhodnou i pro rodiny s dětmi, vstup do moře je v tomto místě velmi pozvolný.
Nabízí samozřejmě dokonalé zázemí v podobě restaurací nebo příležitostí k provozování nejen vodních sportů. Zdejší kemp má kapacitu zhruba 3 500 míst. Ruku v ruce s tak značnou oblibou jde samozřejmě to, že některá místa jsou poměrně přeplněná.

Punta Rata

Oblázkovou pláž najdete v Brele na jih od Splitu. Leží v chráněné oblasti na mysu, který pokrývá hustý borovicový porost. Bývá označována za dokonce jednu z nejkrásnějších oblázkových pláží na světě.
Obliba si samozřejmě vybírá svou daň, v sezóně je tu doslova hlava na hlavě. Méně vyžití poskytne malým dětem nebo těm, kteří milují adrenalinové atrakce, stejně tak tu nenajdete hlučné diskotéky. Vynahradí vám to ale svou krásou.

Vela Plaža

Jedná se o oblázkovo-písečnou pláž, kterou najdete u letoviska Baška v jižní části ostrova Krk. Na délku má cca 1,8 kilometru. A právem se řadí k těm nejkrásnějším plážím Chorvatska. Nachází se v zátoce v klidném údolí.
Nudit se tu ale nebudou vyznavači sportu, ani ti, kteří preferují idylické posezení v malebné restauraci nebo cukrárně, zázemí pro návštěvníky je velmi dobré.

Pupnatska luka

Písečná pláž se nachází na ostrově Korčula asi 15 km od stejnojmenného hlavního města. Patří k těm méně známým, což je její hlavní výhodou na rozdíl od předchozích jmenovaných. Vládne tu úžasný klid a lokalita působí téměř opuštěným dojmem. Přesto je vhodná i pro rodiny s dětmi, dokonce tu v místní restauraci ochutnáte proslulé víno.

Čista plaža

Pláž se nachází na ostrově Pag asi 7 kilometrů od Madre, populárního turistického střediska. A je velmi dobře dostupná autem. Povrch pláže pokrývají oblázky a štěrkopísek. Díky pozvolnému vstupu do moře je vhodná i pro děti.
Svůj název získala podle silného větru, jinak je úroveň její čistoty podobně kvalitní jako u ostatních chorvatských pláží. Zapůjčit je možné nejen slunečníky a lehátka, ale také například šlapadla.

Bijeca

Nachází se ve městě Medulin na jihu Istrie a měří více než kilometr. Pláž je písečná, díky pozvolnému vstupu do moře vhodná i pro turisty s malými dětmi. Výhodou je i přítomnost vzrostlých stromů zajišťujících dostatek stínu v případě intenzivního slunce.
Pláž obklopují četné ostrůvky, pro děti jsou připraveny atrakce, dospělí si zase mohou posedět v útulné restauraci.

Stiniva

Stiniva se rozkládá na ostrově Vis. Pláž je ukryta v mořské soutěsce obklopené skalisky. Její poloha navíc garantuje vždy částečné zastínění prostoru. Dostanete se sem po poměrně prudce stoupající stezce.
Je oblázková a pro svou nepřístupnost ji tak milují hlavně ti, kterým masová turistika mnoho neříká. A také fotografové si při návštěvě Jadranu touží odvézt alespoň jeden snímek.

Zlatni rat

Pláž leží na cca 1,5 km na západ od obce Bol na dalmátském ostrově Brač. Oblázková pláž patří mezi ty nejznámější v Chorvatsku. Je netypicky tvarovaná do podoby rohu, podle čehož získala i svoje jméno.
Pláž se svažuje do moře poměrně prudce, svůj tvar a sklon působením mořských sil neustále trochu mění. Ráj toto území představuje například pro milovníky surfu.

Sakarun

Tuto pláž bychom našli v severní části ostrova Dugi otok. Měří přibližně 800 metrů a je ideální nejen pro koupání, ale i pro odpočinek. Přestože je opravdu nádherná a mnozí ji přirovnávají ke Karibiku, patří k těm méně známým.
Tvořena je bílými oblázky a štěrkem, díky pozvolnému vstupu do moře bude vyhovovat i malým dětem. Zázemí je poněkud skromnější v podobě dvou plážových barů, chybí rušné hotely, díky tomu si ale zachovává nádherný klid.

Kraljičina plaža

Tato pláž je nejdelší a nejznámější v Ninu, což je město nedaleko Zadaru. Kraljičina plaža měří celkem 3 km. Písečná pláž přitahuje nejen rodiny s dětmi, ale také surfaře nebo rogalisty.
Název má prý podle samotné královny, která si toto místo oblíbila. Oblast se může pochlubit ještě jedním specifikem – nedaleko je naleziště léčivého bahna, vůbec nejznámější v zemi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *