Region Toskánsko

Toskánsko má rozlohu 22 990 km2 a leží ve střední Itálii. Sousedí s Laziem, Umbrií, Marche, Emilií-Romagnou, Ligurií a Tyrhenským mořem. Hlavním městem je Florencie. Tento kraj je proslulý uměním, působivou scenérií, produkcí vína, historií a bohatou architekturou.

Zajímavosti Toskánska

Toskánsko je krajem plným historických měst, pozoruhodné přírody, malebných vesniček a vynikajícího vína. Krásná architektura svědčí o bohatství Toskánska. Uměleckou špičkou je Florencie. Ta dodnes láká tisíce zahraničních i místních turistů svou galerií Uffizi, mostem Ponte Vecchio, gotickým kostelem Santa Croce a dalšími historickými památkami. Galerie Uffizi nabízí největší kolekci renesančního umění. Nejznámějším cílem je Šikmá věž na Campo dei Miracoli.

Jedinečnými památky jsou i fresky v kostele S. Francesco a náměstí Piazza del Campo. Toskánsko nabízí krásná údolí, bohatou architekturu, krajinu a příjemné klima.

Agroturistika

Kraj je proslulý historií, působivou scenérií a uměním. Pokud chcete zažít opravdovou dovolenou ve zrekonstruovaných usedlostech, které jsou ponořeny do venkovské zeleně, využijte agroturistiku. Nový trend v Toskánsku. Pro objevení podstaty uvidíte stovky nádherných kamenných událostí, které jsou komfortně upraveny, pro strávení nádherné dovolené. Dnes jsou místem, které je vyhledáváno díky kráse krajiny, pravou italskou kuchyní a toskánským vínem.

Turisté jezdí do této země za rozmanitou přírodou, rozkošnými městečky, čistým mořem, delikátnostmi kuchyně, vynikajícími víny a termálními lázněmi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *