Region Tridentsko-Horní Adiže

Tridentsko-Horní Adiže je region v severní Itálii, který zaujímá rozlohu velikosti 13 606,87 km². Sousedí se Švýcarskem, Rakouskem, Benátskem a Lombardií. Většina území je hornatá, jelikož oblast pokrývají Alpy. Na východní straně Tridentsko-Horní Adiže se rozprostírá nejznámější pohoří – Dolomity.

Rozmanitá turistika Horní Adiže

Velmi známé Italské alpy jsou jedním z největších lákadel jak v létě, tak i v zimě. Alpy sahají také do regionu Horní Adiže, kde se rozkládá úchvatné pohoří zvané Dolomity. To láká na své nezapomenutelné výhledy, které hojně navštěvují hlavně fotografové místní krajiny a milovníci zimních sportů, pro které je vybudován nespočet lanovek a vleků.

Jedním z výchozích míst Dolomit je městečko San Candido, které leží právě v tomto regionu.

Dopravní dostupnost

Pro kvalitní silniční spojení poskytuje provincie Horní Adiže několik moderních dálnic a silnic. Pod horským masivem nechybí vybudované tunely pro rychlé a bezpečné spojení pod rozmanitým horským terénem s okolními městy a státy k Horní Adiži přiléhající.

Místní kuchyně Horní Adiže

Tento kraj nabízí široké spektrum vín. Jsou vyráběny ve špičkové kvality, každá odrůda má své specifické mikroklima. V Tridentsku-Horní Adiži převládá benátská kuchyně, známá polenta, pasta a gnocchi. Mezi speciality patří ovocné pálenky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *