Region Údolí Aosty

Údolí Aosty neboli Valle d´Aosta je nejmenší oblastí v Itálii. Nachází se v severozápadní části Itálie. Region má rozlohu 3 263 km2 a hlavním městem je Aosta. Tento kraj sousedí s Francií, Švýcarskem a Piemontem. V tomto regionu se nachází nejvyšší evropské hory, jako je Mont Blanc, Matterhorn, Gran Paradiso a Monte Rosa.

Místem protéká řeka Dora Baltea, kolem jejíhož toku se tyčí krásné vesničky. V hornatém území Údolí Aosty se nachází Národní Park Gran Paradiso. Ten byl založen již v roce 1922. Vynechat byste neměli prohlídku archeologického muzea, ve kterém se nachází unikátní sbírka mincí z antického období.

Dovolená v Údolí Aosty

Celoročně nabízí tato oblast pestré množství aktivit. Je oblíbeným cílem pro zimní i letní dovolenou. Vyzkoušet si můžete jízdu na koni, golf, rafting, paragliding či horolezectví. Golf si můžete zahrát na krásných jamkových hřištích, jako je Courmayeur, Gignod, Pila nebo Cervinia. Celé Údolí Aosty je protkáno sítí turistických a cyklistických tras. Ty slibují nezapomenutelné zážitky a výlety do nitra jezer a lesů.

Pro milovníky lyžování je zde nabídka kvalitních lyžařských areálů, na své si přijdou i běžkaři. Navíc můžete využít letního lyžování na ledovci Plateau Rosa, který se nachází v blízkosti Monte Cervina.

Bohatá gastronomie

Region Údolí Aosty je vyhlášený i výtečnou gastronomií, která má již dlouhou tradici. Nabídne vám nezapomenutelné zážitky. Nejoblíbenějším jídlem je kukuřičná kaše polenta a polévka Seupetta di Cogne. Ta je vyrobena z rýže, rozpuštěného másla, muškátového oříšku a sýru Fontina.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *