Region Umbrie

Region zvaný Umbrie zaujímá plochu o rozloze 8 464 km2. Jde o vnitrozemský kraj ve střední Itálii. Sousedí s regiony Marche, Lazií a Toskánskem. Umbrie má řadu památek, známé jsou kláštery, hrady a opatství. Hlavním městem tohoto kraje je Perugia, jejíž historické centrum se rozpíná v Apeninském podhůří. Vyznačuje se hornatou krajinou.

Bohatá krajina

Umbrie, přezdívaná zeleným srdcem Itálie, se vyznačuje hornatou krajinou se zalesněnými kopci. Po celé destinace najdete hory, vinice, lesy a zahrady, které jsou plné olivovníků. Dýchne na Vás příjemná atmosféra plná čerstvého vzduchu, úzkých uliček a přírody. Je vyhlášená díky minerálním a termálním pramenům.

Pohádková dovolená v Umbrii

Tato oblast přímo láká k letním procházkám a výletům na kole. Umbrii tvoří především kopcovitá krajina, která je pokrytá bohatými a krásnými vinicemi a olivovými plantážemi. V této oblasti nenajdete pouze přírodní krásy, ale také řadu historických památek (Perugia, Todi, Assisi, Gubbio a Spoleto) a vynikající víno. Díky kultuře, malebné krajině, kvalitnímu olivovému oleji, lahodné chuti vína, architektuře a řadě památek, patří oblast mezi nejnavštěvovanější části Itálie.

Hlavní město Umbrie a sladká tečka na závěr

Perugia je malebným historickým městem, které leží uprostřed malebné zelené přírody. Historické památky se nacházejí hlavně v okolí hlavního náměstí Piazza IV Novembre. Chlubí se nejstaršími městskými budovami, např. budovou radnice Palazzo Comunale.

Z Perugia údajně pochází nejlepší čokoláda. Nejvyhlášenější a nejoblíbenější delikatesou a moučníkem jsou čokoládové bonbony Baci, které jsou plněné oříškovým a nugátovým krémem a lískovým oříškem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *