Vstříc cestování

Snad téměř každý měl někdy dětský sen, sen obeplout celý svět. Pokud měli rodiče kliku a dítě bylo skromné, chtělo na výlet do slovenských Tater, jako teenageři jsme ale své nároky zvyšovali a toužili spíše po luxusním hotelu na pláži v Miami s partou přátel a pořádným balíkem peněz. Čím starší člověk je, tím více tento nápad shledává nemožným a ukládá ho na dno šuplete starého rozvrzaného stolu do složky „neuskutečněno“. Valná většina po maturitě nastoupí do práce či na vysokou školu a jen malá část si svůj dětský sen splní a spontánně vyrazí mimo domov.

V dnešní době se snad nejvíce řeší finance, které i v tomto případě hrají roli, ale je důležité vědět, že spíše vedlejší. Pokud je člověk odhodlaný a svého snu se nechce vzdát, je možnost, jak nejen ušetřit nemalé částky, ale také se jednoduše obohatit o zkušenosti a zážitky, a při tom všem ještě peníze vydělat.

Možná Vás už napadlo, jaký způsob cestování vhodný pro studenty popisuji, pokud ale nemáte v tomto směru žádné informace, ráda prozradím, o co se jedná. Au pair [o pér] pobyty v zahraničí lze přirovnat k výměnným pobytům, student nemá status zaměstnance, ale spíše hosta. Po celou dobu v zahraničí bydlí u hostitelské rodiny, kde se rovněž zadarmo stravuje, na oplátku se věnuje dětem, pro které by měl být kamarádem/kamarádkou.

Častěji se této šance chopí slečny, které pak s dětmi hrají různé hry, vozí je na zájmové kroužky, píší úkoly, vypravují do školy, chystají občerstvení a věnují se také domácnosti. Rodina studentovi navíc dává kapesné, zároveň je člověku často umožněno v zemi studovat jím zvolený kurz, který hostitelé financují, do určité výše. Dalším benefitem je volný čas, který je nejčastěji využíván pro poznávání země a nejznámějších památek, stejně tak nákupů a seznamovaní. Samozřejmě je vše nutné pečlivě zařídit, o to se v České republice stará hned několik organizací.

Každá země má jiné požadavky, ale pokud dám za příklad Ameriku, tam se člověk může vydat pouze přes agenturu, jinak je au pair nelegální. V ČR jsou nejznámější agentury Student Agency, Coolagent a Cultural Care, která zahrnuje asi nejvíce rodin. Takže pokud váháte a přemýšlíte nad tím, že svůj sen hodíte na dno šuplíku, tak se zastavte, pročtěte si informace o zemi, kterou byste rádi navštívili a nebojte se cizího jazyka. Se základní znalostí angličtiny (v případě Ameriky) a motivací budete domů přijíždět s nezapomenutelnými zážitky a zkušenostmi, které Vám už nikdo nevezme.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup