Řecký region Východní Attika

Východní Attika je jednou z regionálních jednotek Řecka. Je součástí regionu Attica a hlavním městem Pallini. Východní Attika pokrývá východní část aglomerace Athén a také venkovskou oblast na východě. Najdeme zde celkem třináct obcí.

Acharnes

Nejlidnatějším městem východní Attiky je město Acharnes ležící 11 km od centra Athén. Jižní část města je plně obydlená a zastavěná, ale severní část je pokrytá zalesněnou plochou. Nachází se zde známé Muzeum lidového umění.

Dionysos

Na svahu pohoří Penteliko leží obec Dionysos, která je rozdělená do dalších sedmi částí. Jejím sídlem je Agios Stefanos a nachází se na pobřeží Egejského moře. V jihovýchodní části východní Attiky najdeme obec Lavreotik jejímž sídlem je město Laurium. Oblast je historicky velmi významná, financovala totiž bohatství Athén a to prostřednictvím těžby stříbra a olova.

Vari-Voula-Vouliagmeni

Známou a velmi zajímavou oblastí východní Attiky je obec Vari-Voula-Vouliagmeni skládající se ze tří částí. Část Vari ležící u hory Hymettus se pyšní především svou pláží, která je opakovaně oceňována modrou vlajkou. Ještě zajímavější je část Vouliagmeni nacházející se na jihozápadní straně hory Hymettus. Západní polovinu obce tvoří dva poloostrovy Megalo a Mikro Kavouri, kde najdete písčité i oblázkové pláže. Tyto pláže jsou oceňovány evropskými vlajkami za svou ekologickou dokonalost. V těchto oblastech se mimochodem konal triatlon olympijských her roku 2004.

jezero Vouliagmeni

Ve Vouliagmeni je také námořní klub, který spravuje přístav, olympijské soutěžní plachetnice, bazény, dvě pláže, posilovnu i restaurace. Dominantou celé části je jezero Vouliagmeni, které je považováno za vzácný geologický útvar. Je napájeno podzemními proudy a celý rok udržuje konstantní teplotu 24 stupňů. Díky tomu je využíváno jako celoroční lázně. Jezero pokračuje hlubokou podvodní jeskyní, která nebyla dosud prozkoumána. Několik amatérských potápěčů se o to pokoušelo, ale utopili se.
Mezi obce východní Attiky patří také Kropia, Marathon, Markopoulo Mesogaias, Oropos, Paiania, Pallini, Rafina-Pikermi, Saronikos a Spata-Artemida.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *