Za nevšedními zážitky do Egypta

Láká vás jiný svět, jiný světadíl? Pak navštivte Egypt. Leží v subtropickém pásmu severní Afriky. A věřte, že v Africe je všechno jiné. Rozhodnete-li se strávit dovolenou v Egyptě, zažijete nevšední dovolenou díky starověkým památkám, pyramidám, koupání v moři či výletům do pouště. Vychvalované jsou luxusní hotely s vyhlášeným all inclusive stravováním.

Kdy je ideální doba na dovolenou v Egyptě? Záleží na tom, jakou snesete teplotu vzduchu

Ideální dovolená v Egyptě je v době, kdy je u nás sychravo a zima. Což je od října do března. Na pobřeží Rudého moře panují teploty kolem26 °C. Teplota vody v moři je o tři stupně chladnější. Pokud však máte rádi opravdu horko, vydejte se do Egypta v letních měsících. Připravte se na teploty přes 40°C a více, ve dne i v noci.

Osvěžující pobyt u Rudého moře

Do Egypta se jezdí především na pobřeží Rudého moře, které je vyhledávaným cílem pro svou křišťálově průzračnou vodu. Zdejší moře láká potápěče z celého světa. Nemusíte být profík, abyste se podíval pod hladinu. Stačí šnorchl a potápěčské brýle. Díky nim budete moci pozorovat fascinující svět podmořských živočichů žijících v okolí korálových útesů.

Lodí po Nilu za poznáním i dobrodružstvím

Pokud neradi lenošíte u vody, Egypt vám nabídne i poznávací dovolenou. Pro dobrodružnější povahy je ideální cesta lodí po Nilu. Z koryta této druhé, nejdelší řeky na zemi spatříte na vlastní oči starověké památky i nevšední přírodu. Poznáte autentický život obyčejných lidí žijících kolem Nilu.

Památky starověkého Egypta musíte vidět

Pro milovníky starověké historie bude celoživotním zážitkem návštěva Luxuru, města považovaného za „největší muzeum světa pod otevřeným nebem“, kde můžete obdivovat um staroegyptských stavitelů chrámových komplexů Luxor a Karnak. A samozřejmě navštívit Egypt a nenavštívit pyramidy v Údolí králů by byla obrovská škoda.

Zamilovaní do Egypta

Ať si vybere jakýkoliv typ zájezdu, vězte, že nebude litovat. Sluníčko, saharský vzduch a milí lidé vás okouzlí tak, že se budete do Egypta rádi vracet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup