Za romantikou do Verony

Už při slově Verona se vám určitě vybaví příběh Romea a Julia, a právě tato romantická atmosféra vás provází celým městem, jenž se nachází na severu Itálie a jeho historické jádro je také zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Verona se však vyznačuje nejen romantickým vzezřením ale také úzkými uličkami, jež víceméně zachovávají tvar ulic původního římského města, který byl tvořen křižovatku ulic Corto Porsa Borsari a Giuseppe Baribaldi, a dále antickým fórem, kde se dnes nachází náměstí Piazza delle Erbe.

Památky, jenž nelze opominout

Městu vévodí aréna, nacházející se na náměstí Piazza Bra v jižní části města, jenž byla postavena již před dvěma tisíci lety a původně sloužila ke gladiátorským zápasům. Dnes je aréna využívána především k divadelním představením a hudebním koncertům.

Samotné náměstí Piazza Bra je největším náměstím ve Veroně a disponuje spoustou zajímavých budov. Na večer se tu můžete posadit do některé z místních restaurací či kaváren a u sklenky dobrého vína čerpat působivou atmosféru tohoto místa.

Na nákupy či proslulou italskou zmrzlinu se určitě vyplatí vydat do malebné ulice Via Mazzini, představující nákupní ulici se spoustou obchodů a restaurací. A odtud už je to jen kousek na náměstí Piazza delle Erbe, sloužící již stovky let jako tržiště a kde se také nachází městská radnice.

V neposlední řadě je nutné navštívit Juliin dům, nacházející se v uličce Via Cappelo. Najdeme tu především balkon, na kterém v Shakespearovském dramatu stojí Julie, zatímco jí Romeo vyznává svou lásku. Zajímavostí je, že dodnes tu lidé nechávají pod balkonem schované romantické dopisy, což dokresluje celou atmosféru místa.

Verona ve filmu

Ve Veroně se také natáčela spousta světoznámých filmů. Nejznámější z nich je pravděpodobně film Dopisy pro Julii v hlavní roli s Amandou Seyfried, jenž se zakládá na skutečné existenci skupiny odpovídající na dopisy adresované Julii.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup