Řecký region Západní Athény

Agioi Anargyoi-Kamatero

Nejzajímavější obcí západních Athén je Agioi Anargyoi-Kamatero. Sídlem obce je město Agioi Anargyoi ležící pět kilometrů od centra Athén. Více zajímavější je ale Kamatero. Na západní straně města se nachází pohoří Poikilo a celkově je město velmi kopcovité. Do poloviny 20. století byla oblast pokryta především zemědělskou půdou, v současné době jsou dvě třetiny z ní obydlené. V Kamateru určitě stojí za návštěvu park Antonis Tritsis Environmental Sensitization, který se nachází ve východní části města. Jedná se o jednu z posledních rezervací volně žijících druhů zvířat. Najdete zde vodní toky, jehličnaté stromy a zemědělské půdy. Oblast Kamatero je označována za nejrychleji se rozvíjející obec Athén.

Petropouli

Ve východní část pohoří Egaleo leží město Petropouli, které je známé především svým letním festivalem Petra. Asociace pro rozvoj západních Athén považuje Petropoulis za nejvyspělejší oblast západních Athén.

Peristeri

Mezi pohořím Egaleo a řekou Cephissus a čtyři kilometry od centra Athén se nachází obec Peristeri. Jedná se o sedmou nejlidnatější obec Řecka a je známá svou basketbalovou arénou z roku 1989.

Chaidari

V západních Athénách se nachází také obec Chaidari, které je zajímavá svou nejednotnou geografií. Ve východní části je hustě osídlené město a borový les Dafni, v centrální části jsou skalnaté kopce a západní část je především průmyslová.

Aigaleo

Čtyři kilometry západně od centra Athén leží město Aigaleo, které je známé především pro svůj fotbalový a basketbalový tým. Zajímavostí je také řeka Cephissus protékající průmyslovou částí, která tvoří jednu čtvrtinu celého města. V západních Athénách se dále nacházejí obce Agia Varvara a Ilion.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *