Řecký region Západní Attika

Aspropyrgos

je předměstí Atén a obec v regionální jednotce západní Attika. Aspropyrgos se nachází 15 km severozápadně od centra Atén. Na západě obce se nachází Vojenská letecká základna Eleusis. Na jihu města se již řadu let vyrábí ropa a je největší oblastí výroby ropy v Řecku. V důsledku toho je znečištění hlavním problémem města již několik let.

Eleusis

se nachází 18 kilometrů severozápadně od centra Atén. Nachází se na nejsevernějším konci Saronského zálivu. Eleusis je sídlo správy regionální jednotky západní Attiky. Dnes je obec významným průmyslovým centrem s největší ropnou rafinací v Řecku, stejně jako domovem festivalu Aeschylia, nejdéle trvající umělecké akce v Attice. Dne 11. listopadu 2016 byla obec Eleusis jmenována Evropským hlavním městem kultury pro rok 2021.

Fyli

je obec severozápadní části Attiky. Leží v severovýchodním rohu regionální jednotky západní Attiky a je předměstí Atén. Sídlem obce je město Ano Liosia. Fyli se nachází v jižním podhůří hor Parnitha a severovýchodně od roviny Eleusis.

Obec Mandra-Eidyllia

vznikla reformací místní správy v roce 2011 a to spojením 4 obcí. Jednou z obcí je Erythres, která byla pojmenována po starobylém městě Erythrae, jehož zřícenina se nachází 1,5 km východně od dnešního města. Oblast jižně od Erythres je hornatá a oblast severně od Erythresu se vyznačuje širokým, plochým údolím Boeotian. V této oblasti dominují zemědělské půdy. Erythres se nachází 44 km severozápadně od Atén. Dalšími obcemi, které tvoří Mandra-Eidyllia jsou Mandra, Oinoi a Vilia.

Poslední obcí západní Attiky je obec Megara, což je historické město ležící v severní části korunního jezera naproti ostrově Salamis. Megara se nachází v nejzápadnější části Attiky, nedaleko Saronského zálivu. Pobřežní pláň kolem Megary je označována jako Megaris, což je také název starobylého městského státu, který se soustředil okolo města Megara.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *