Řecký region Západní Makedonie

Západní Makedonie je kraj o rozloze 9 451 km2. Sousedí se Střední Makedonií, Albánií, Epirus a Thesálií. Hlavním městem této oblasti je Kozani. Je to jediný řecký region bez mořského pobřeží. V tomto kraji se nachází mnoho krásných jezer, malebných vesnic a pozoruhodných hor s lyžařskými středisky.

Hornatá a krásná krajina

Oblast Západní Makedonie je převážně hornatá. Největší řekou je Aliákmon. Tato řeka je zároveň nejdelší řekou Řecka s délkou 297 km. Řeka pramení v horách Gramos, které leží nedaleko hranic s Albánií. Přes Západní Makedonii teče mezihorskými kotlinami a Soluňskou nížinou, poté ústí do zálivu v Egejském moři.

Na území Západní Makedonie v mezihorské kotlině se nachází známé Prespanské jezero. Jeho rozloha je 285 km2 a nejhlubší místo má 54 metrů.

Hlavní město Kozani

Hlavní město Kozani se vyznačuje balkánským koloritem. Balkánský kolorit se označuje domky s dřevěným obložením a kamennými dvorky. V Kozani je umístěna druhá největší knihovna v Řecku. Čítá více než 150 000 knih a cenných dokumentů. Toto město je také sídlem soudu, armády a biskupa.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *