Řecký region Západní Řecko

Region Západní Řecko má rozlohu 11 351 km2. Na jižní straně má hranice s proslulým krajem Peloponés. Tento kraj zabírá poměrně velkou část již zmiňovaného ostrova Peloponés. Hlavním městem je město Patra. Tento region se dále dělí na 3 regionální oblasti – Achaia, Aitólie-Akernánie a Élida.

Regionální oblast Achaia

Achaia je moderní regionální oblastí, která náleží kraji Západní Řecko. Rozloha této oblasti činí 3 272 km2. Oblast je pojmenována po stejnojmenné historické oblasti, která tu kdysi bývala. V této lokalitě se nachází město Rio, ze kterého vede známí most Charilaos Trikoupisa. Ten spojuje Peloponés s městem Antirio.

Regionální oblast Aitólie-Akarnánie

Aitólie-Akarnánie se nachází na pobřeží Korintského zálivu a Jónského moře. Rozloha tohoto kraje je 5 461 km2. V této oblasti se nachází jezero Trichonis, jehož rozloha je 97 km2.

Regionální oblast Élida

Élida je oblast Západní Řecka, jejíž hlavním centrem je Pyrgos. Rozloha této oblasti je 2 618 km2. V této lokalitě se nachází divadlo Apollon a Obecní trh. V divadle Apollon se každý rok odehrává Filmový olympijský festival pro děti a mládež. Obecní trh byl původně dřevěný, ale v současnosti slouží jako archeologické muzeum.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *