Zlaté Písky

Zlaté Písky jsou se svými dlouhými písečnými plážemi a azurově modrým mořem jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Bulharsku. Navštívit je sice můžete celoročně, hlavní sezóna zde ale trvá od jara do podzimu, kdy je voda krásně teplá a ideální ke koupání. Počasí v létě zde panuje horké a slunečné. Pokud si tedy chcete odpočinout od všedních starostí, neváhejte a vyrazte na cestu.

Moře i přírodní park na Zlatých Píscích

Zlaté Písky jsou letoviskem, které tvoří velký hotelový komplex. Vlivem turismu byl zbudován těsně u moře, takže najít ubytování s vyhlídkou na něj není nijak výjimečné. Letovisko se nachází přibližně 25 kilometrů na sever od Varny, která při delší dovolené v této destinaci rozhodně stojí za návštěvu.

Kolem letoviska se táhne přírodní rezervace, do které vám též doporučujeme zajít, pokud se budete chtít schovat před slunečními paprsky. Husté lesy a vysoké kopce nejsou v Bulharsku ničím neobvyklým. Příroda je zde opravdu neobyčejně krásná, proto pokud sem cestujete, rozhodně si ji nenechte ujít.

Po celé dny si jinak můžete užívat pohodu na písečných plážích, které opravdu tvoří zlatý písek. Všem turistům jsou zde k dispozici placené slunečníky a lehátka. Občerstvení zde zajišťuje celá škála restaurací, takže zde spolehlivě vydržíte po celý den. Jelikož vstup do teplé vody je mírný, jsou Zlaté Písky ideální volbou i pro dovolenou s dětmi.

Ubytování na Zlatých Píscích

Ubytování na Zlatých Píscích zajišťují jak soukromé apartmány, tak i hotely, které byly stavěny ve dvou vlnách. Ty původní pocházejí z roku 1960 – možná si pamatujete, že už dříve se do Bulharska jezdilo hojně na dovolenou. Možná že i vy sami jste na takové dovolené byli. Další hotely se stavěly dále od pobřeží směrem k vnitrozemí v prudkém svahu. Dostat se k nim můžete po vyšlapaných stezkách a pěšinách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup