Řecký region Attika

Attika je kraj v jihovýchodním Řecku. Leží při pobřeží Egejského moře a rozprostírá se na celkové ploše 3 808 km2. Tato oblast je sídlem hlavního města a jedné z nejkrásnějších a nejvýznamnějších metropolí – historických Athén.

Nádherná krajina a pozoruhodné pláže tohoto kraje

Attika je oblastí rozlehlých zelených nížin, lesů, táhlých hor, rajských pobřeží a měst, které se chlubí historickými skvosty. V této oblasti objevíte krásu pláží, teplého písku, průzračně čistého moře a historických památek.

Pro milovníky odpočinku přijde vhod poležení na krásných zlatavých plážích a koupel v průzračném moři. Využít k tomu můžete některé z místních letovisek, např. Anavissos, Agios, Asteria, Lagonissi, Sounion, Varkiza.

Pokud vás láká divoká příroda, navštivte národní park Parnitha. Jde o park bohatý na výskyt volně žijících zvířat a nespočet druhů rostlin.

Zajímavá místa a památky regionu Attika

Attika láká davy turistů ke zdejším pamětihodnostem. Nejzajímavějším místem této oblasti je jedinečná Akropole. Ta nabízí ke zhlédnutí historický Parthenon, monumentální chrám s 15 dochovanými mohutnými sloupy, Dionýsovo divadlo, Hadriánův oblouk, chrám Erechteilon a Archeologické muzeum.

Dalším zajímavým místem jsou Théby, město sedmi bran. Nacházejí se tu pozůstatky lidské přítomnosti a mykénské osídlení. Nejvýznamnější nálezy z okolí Théb, jsou ke zhlédnutí ve zdejším muzeu. Pokud se chcete vydat na blízké i vzdálené ostrovy, zavítejte do přístavu Pireus. Právě přes tento přístav vedou hlavní lodní trasy.

Středisko Vouliagmeni nabízí sportovní a relaxační možnosti. Z Attiky můžete zhlédnout ruiny Apollónova chrámu.

Bohatá metropole a nejvýznamnější historické město Athény

Athény jsou největším městem Řecka. Turistům a místním obyvatelům nabízí nepřeberné množství ubytování, turistiky, historie, stravování a nákupů. Navštívit můžete nejznámější antické památky, mezi něž patří Athénská agora, Dionýsovo divadlo, Olympeion a Hadriánův Oblouk.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *