Český Krumlov

20Krásný jarní víkend jsme očekávali tolik dní. Věděli jsme přesně, kam se na náš první letošní výlet vydáme. Jako už tradičně naše cesta vedla do Českého Krumlova.

Ubytování máme již několik let nad bluegrassovým klubem. Vracíme se sem pravidelně a neradi bychom měnili. Rádi cestujeme autem, protože máme pejska a zde máme možnost mít auto hned u domku. Jde o ubytování v soukromí a je zařízeno opravdu stylově – podkroví, vše útulně zařízeno a malými okénky vidíte na celé město. Pokud jste někdy navštívili Český Krumlov a zažili řeku plnou přátelských vodáků, procházeli jste uličkami a nakonec stanuli pod hradem, určitě si vzpomínáte na tu atmosféru. Na každém rohu, v každé uličce, okolo nábřeží jsou kavárny, hospůdky, bary a také nepřeberné množství nejrůznějších druhů kuchyní. My si užíváme plnými doušky posezení ve středověké hospůdce, ve které se ocitnete v této době, obsluhují vás krásné děvy „krev a mlíko“ a jídlo je tu opravdu stylové. Pokud máte rádi cizí kuchyně, ať už je to italská, mexická nebo čínská, ani vy nepřijdete zkrátka.

Hrad, který je odjakživa dominantou České Krumlova,

byl postupem času přestavěn na renesanční zámek a v současnosti je zámek s divadlem spojen mostem. Podzámčí je plné malých krámků, kde seženete ty nejrůznější suvenýry, budete zde potkávat místní občany, ale také spoustu cizinců. V Českém Krumlově je velice známé letní divadlo s otáčivým hledištěm. Zámek a město je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Až budete mít možnost, zavítejte také do Českého Krumlova.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup