Cestujeme autem do Gargana

O Garganu se traduje, že se jedná o vůbec nejkrásnější kout Itálie. Proto je ideálním místem na dovolenou. Co vás čeká, když se rozhodnete vyrazit vlastním autem?

Jak dlouho a jak daleko pojedete

V prvé řadě se musíte připravit na dlouhou vzdálenost cca 1600 kilometrů. Zkušení řidiči se proto jednoznačně shodují na tom, že zapnutá klimatizace je nutnou podmínkou pro zdárné přežití náročné jízdy. Při zachování rozumné rychlosti vám například cesta z Prahy do oblíbeného letoviska Vieste zabere přibližně 12 až 13 hodin. Časově je tak cestování autem do Gargana náročnější, avšak ve srovnání s leteckou dopravou samozřejmě citelně levnější.

Kolik vás budou stát poplatky

Připravit se budete muset na zpoplatněné úseky, a to už v Rakousku. Tady budete pro průjezd dálnicí potřebovat klasickou dálniční známku. Ta desetidenní stojí aktuálně (pro rok 2018) 9 EUR, za dvouměsíční zaplatíte 26,2 EUR.

Zpravidla se většiny motoristů týkají cestou na Apeninský poloostrov ještě i poplatky za Tauernské tunely, které se nacházejí na trase mezi Salzburgem a Villachem – tzv. A10 Tauern Katschberg. V tomto případě si musíte připravit 11,5 EUR. Dále vás čeká průjezd přes Brenner – tzv. A13 Brenner. Ten využívají ti, kteří volí cestu z Plzně přes Mnichov a Innsbruck. Zaplatíte 9,5 EUR.

Cesta přes přes horské středisko Katschberg je možností, jak se vyhnout placeným úsekům. I když je o něco pomalejší, objedete díky ní tunely. Na odbočku vás navede dálnice A10 Tauern, kdy je potřeba držet směr na Rennweg/Katschberg. Brenneru se dá vyhnout, jestliže sjedete u Innsbrucku a vydáte se na starou silnici. Úroveň kvality komunikací je ovšem poměrně nízká.

Dopravní situace v Itálii

Naproti tomu italské dálnice jsou ve velmi dobrém stavu a cesta je proto v zásadě bezproblémová. Počítat je nutné s tím, že Brenner, Bologna i samotné Gargano bývají kritickými místy, co se týče rizika dopravní zácpy. Na dálnicích se v zemi platí mýtné, a to vždy v závislosti na počtu ujetých kilometrů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *