Řecký region Euboia

Řecko je zemí s velice zajímavou historií. Může se chlubit dechberoucí přírodou, průzračným mořem a v neposlední řadě také vynikající kuchyní a pohostinností místních obyvatel. To vytváří příjemnou a nezapomenutelnou atmosféru. Pro balkánskou zemi, jako je Řecko, je typická přírodní rozmanitost. Naleznete zde krásné ostrovy, které tvoří přes pětinu rozlohy země, dále vysoká pohoří i úrodné nížiny.

Chalkis hlavní město Euboia

Střední Řecko dělíme na 5 regionálních jednotek. Jednou z nich je Euboia se svou rozlohou 4167 km². Z údajů z roku 2011 vyplývá, že zde v této době zde žilo 210 815 obyvatel. Hlavním městem regionální jednotky Euboia je Chalkis, který se nachází přímo na pobřeží ostrova, v nejužším místě průlivu, který ho odděluje od pevniny.

Euboia je Řecký druhý největší ostrov

Z pevniny se sem lidé dostanou pouze díky trajektu nebo mostu přes 60 m širokou úžinu. Mořský proud v této úžině několikrát za den mění svoji rychlost a směr. Ostrov Euboia je hned po Krétě druhý největším ostrovem Řecka, nachází u západního pobřeží, v samotném Egejském moři. 175 km dlouhý ostrov Euboia je velice hornatý a jeho největší vrchol dosahuje nadmořské výšky 1743 m.

Průzračné čisté moře

Ostrov Euboia má každému co nabídnout. Na jedné jeho straně okouzlí teplým, průzračně čistým mořem, romantickými zátokami a písečnými plážemi a na té druhé zase skalnatým pohořím nebo olivovými háji a úrodnými nížinami, poblíž historických vesniček.

Pro milovníky relaxace ostrov láká k návštěvě lázní se sirnatými prameny. Pro aktivní cestovatele je zde k navštívení množství byzantských kostelů a klášterů, pozůstatků římského osídlení nebo možnost sportovního vyžití na plážích.

Své jméno ostrov Euboia získal díky nymfě, kterou zde držel Zeus, nejvyšší z bohů řecké mytologie. Ona nymfa se stala ochránkyní pitné vody, studní a kašen na ostrově.

Mytologie sestává z mýtů a legend starých Řeků. Právě smrtelníci tvořili monumentální stavby pro bohy, jako projev úcty a vděčnosti. Bohové pak údajně Řecko milovali a rozmazlovali. Úchvatné stavby jsou tomu důkazem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *