Řecký region Euritánie

pro ty, kteří chtějí v tichosti obdivovat krásy přírody

Pokud nejste zrovna příznivcem odpočinku na plážích, s koktejlem v rukách, bude pro Vás tato regionální jednotka Středního Řecka, jako stvořená. Euritánie je destinace pro ty, kteří chtějí v tichosti obdivovat krásy přírody, historické památky a každodenní život místních obyvatel. Tato oblast je v současné době spíše nepolíbena mezinárodním cestovním ruchem a díky tomu si užijete poklidnou dovolenou.

Euritánie se nachází v západní horské krajině Středního Řecka a rozkládá se na území s rozlohou 1868 km². V roce 2011 zde žilo 20 081 obyvatel.

Agrafa a Karpenisi

Regionální jednotka Euritánie se dělí na 2 samostatné obce. Jednou z nich je Agrafa s rozlohou 924,08 km² a 6976 obyvatel a další z nich je Karpenisi, které zaujímá rozlohu 954,21 km² a žije zde 13 105 obyvatel. Hlavním městem je právě Karpenisi. Turisté zde narazí na úchvatné historické čtvrti. Navštívit zde mohou například Národní muzeum hnutí odporu Korishades, Park Saloon, kostel Sv. Dimitrie nebo stadion Karpenisi. V nedalekém okolí je možné využít lyžařského střediska Velouchi. Další zajímavostí je jistě i Pomník padlým vojákům.

Pohoří Agrafa, na rozhraní Thessalie a Hellady, ještě v nedávných dobách bývalo útočištěm pro lupiče. Dnes je však jednou z nejhezčích oblastí, především díky typickým řeckým vesnicím.

Euritánie se pyšní přehradní nádrží Kremasta

do které přitéká 220 km dlouhá řeka Achelóos. Tato řeka je druhou nejdelší v Řecku. Rozloha jezera Kremasta činí 80,6 km² a tyčí se nad tím most Tatarna. Další zajímavostí je Černá jeskyně, nedaleko jezera Limni Trichonida.

Delfy

Mezi významná místa ve Středním Řecku dále patří známé antické město Delfy a archeologické naleziště. Delfy je o roku 1987 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Navštívit je možné řecký ostrov Skyros v Egejském moři. Terén je zde kopcovitý, pinie jsou typické pro tuto oblast. Vojenské letectvo zde provozuje letiště, strategicky umístěné na samém konci souostroví.

Dalším turistickým cílem může být vesnička Thermopyly s 295 obyvateli. Nachází se zde lázně a množství restaurací.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *