Region Furlansko-Julské Benátsko

Italský region, zvaný Julské Benátské zaujímá plochu o rozloze 7 862 km2. Oblast s téměř milionem a čtvrt obyvateli lze najít na severovýchodě země. Je tak nejvýchodnějším místem v celé Itálii.

Region Furlansko-Julské Benátsko se proslavilo hlavně díky skvělé produkci bílého vína, které je opravdu oblíbené. Mezi ty nejlepší zde pěstované odrůdy patří například světově známý Sauvignon či Ryzlink.

Zajímavosti Furlánska

Známým místem Furlánského Benátska je město Trieste. Nachází se tu velmi navštěvované veliké a zároveň hlavní náměstí Piazza dell’Unita d’Italia, které ústí přímo do moře.

Úchvatná procházka, která okouzlí každého je cesta dlouhá zhruba 8 km. Začíná na hlavním náměstí a vede podél moře s krásnými výhledy až k monumentálnímu zámku Miramare z roku 1856.

Posuneme-li se dále, dalším skvostem oblasti je třítisícové město Aquileia, které spatříte, když pojedete 55 km od Trieste. Město vyniká hlavně díky proslulé Bazilice di Aquileia, která roku 1998 byla zapsána do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Bazilika je přístupná zdarma a obdivovat můžete na podlaze vytvořenou krásnou mozaiku.

Gastronomické speciality Furlánska

K tomu abyste tento kraj dobře poznali, můžete rovnou začít ochutnávkou místních jídel, která jsou velice rozmanitá. Naleznete zde jak středomořskou kuchyni, ryby, těstoviny a sýry, tak i kuchyni místních furlánských mistrů. Jako předkrm si můžete dát specialitku, kterou je sušená šunka zvaná Prosciutto cudo di San Daniele.

K hlavnímu jídlu se nabízí široká škála dobrot. Mezi nimi nesmí chybět těstoviny, ze kterých vaří taštičky plněné například ricottou či dalšími několika chutnými směsi. Další hlavní jídlo je zde oblíbené vepřové maso, zvěřina či guláš.

Velmi oblíbené jsou ve Furlánsku také agricolture. Jedná se o venkovské statky se zemědělstvím, kde mimo jiné mají zařízenou i jídelnu. I když v těchto usedlostech nenajdete otevřeno denně, mohou se tato venkovská stravování pyšnit skvělým výběrem z několika druhů těstovin a masa. Hlavním důvodem proč je dobré zajet právě na takovéto místo je cena, která je mnohdy menší než v leckterých restauracích v regionu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *