Francouzský region Grand Est

Grand Est je francouzský region, který vznikl v roce 2016 sloučením regionů Alsasko, Champagne-Ardenne a Lotrinsko. Jeho rozloha činí 57 433 km2. Hlavním střediskem tohoto regionu je Štrasburk.

Hlavní středisko Štrasburk

Město Štrasburk je krásné a historické. Nachází se zde mnoha významných institucí. Historické centrum tohoto krásného města je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Pokud jste milovníky historie, zavítejte do Rohanského zámku, v němž se nachází několik muzeí.

Nejznámější stavbou ve Štrasburku je katedrála Notre-Dame de Strasbourg, která byla postavená v období 12. až 15. století. Historické centrum tohoto krásného města je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Tento skvost se pyšní chrámovou lodí a 142 metrů vysokou věží. Dominantou katedrály jsou dokonale provedené interiéry, které vyrazí dech opravdu každému. Uvnitř chrámové lodě se nachází orloj.

Známé město Metz

Město Getz leží v severní části regionu Grand Est. Toto město leží na soutoku řeky Seille a Mosela. Chloubou města je gotická katedrála sv. Štěpána – Cathédrale Saint-Étienne de Metz. Tato katedrála byla postavena již ve 13. století. Opominout byste neměli starobylý most přes řeku Moselu. Ve městě se také nachází několik překrásných náměstí s vinárnami a kavárnami. V místních vinárnách si můžete vychutnat typická moselská vína.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *