Řecký region Jižní Athény

Jižní Athény vznikly, jako většina regionálních jednotek v Řecku, reformací místní správy v roce 2011. Skládá se z 8 obcí a na některé z nich se nyní podíváme podrobněji.

Agios Dimitros

je předměstí v jižní části athénské aglomerace. Nachází se poměrně blízko centra Athén, konkrétně 5 km. Oblázková pláž Agios Dimitros je považována za jednu z nejlepších na ostrově Alonissos a voda je zde řazena mezi nejčistší moře na světě.

Alimos

leží na pobřeží Saronického zálivu a tvoří ho příměstské město Kalamaki a vnitrozemské město Trachones. Pláže v okolí Alimosu jsou vhodné opravdu pro každého. Najdete zde nespočet vodních sportů, vymezené prostory pro děti, ale i místa stvořená pro relax. Nachází se zde také jeden z největších přístavů Řecka.

Obec Elliniko-Argyroupoli

vznikla v roce 2011 při již zmiňované reformaci místní správy a to sloučením dvou obcí, Elliniko a Argyroupoli. Elliniko je obec nacházející se 10 km od centra Athén a nachází se zde obrovský olympijský komplex Hellinikon, který byl postaven pro olympiádu v roce 2004. Argyroupoli je sídlo celé obce a leží na jihozápadním úpatí hory Hymettus. Nachází se 9 km od centra Athén.

Glyfada

pokrývá oblast od úpatí hory Hymettus až po Saronický záliv. Bydlí zde mnoho milionářů, politiků a slavných osobností. Glyfada je největší jižní předměstí Athén a ne nadarmo se mu říká řecké Beverly Hills. Najdete zde obrovskou módní čtvrť s kavárnami, butiky a vyhlášenými restauracemi.Ochránci zvířat si tuto obec zamilují vůli Záchrannému a rehabilitačnímu centru pro mořské želvy, které je přístupné i veřejnosti.

Kallithea

Osmá největší obec a nejhustěji osídlená oblast v Řecku, to je Kallithea, která se nachází 5 km od centra Athén. Oblast vede od hor Filipappou a Sikelia až po záliv Phaleton. Centrem Kalithei je náměstí Davaki, ze kterého je skoro vidět na centrum Athén. Kallithea leží na poloostrově Kassandra a je velmi oblíbeným letoviskem. Najdete zde krásné pláže, vodní sporty a nudit se nebudete ani v noci. Pro milovníky památek má Kallithea mnoho možností. Můžete navštívit kostel Aghia Eleousa, Městskou galerii a mnoho dalšího.

Zbylými třemi obcemi, které se v jižních Athénách nacházejí jsou Moschato-Tavros, Nea smyrni, Palaio Faliro.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *