Kam na podzim k moři?

Je spousta krajů, kde turistická sezona začíná právě na podzim, takže určitě neházejte flintu do žita. Pokud jste v situaci, kdy si vaši kolegové v práci zabrali celé léto pro sebe, a na vás nezbylo místo, kdy si vybrat svou dovolenou, podzim je stejně ideální jako léto.

Středomoří a řecké ostrovy

Do konce měsíce září můžete s klidným svědomím odjet na kteroukoliv pláž ve Středomoří. Portugalsko, Turecko, Španělsko a jižní Itálie. Tam teploty stále dosahují tropických třiceti stupňů a moře je teplé. Výhodou řeckých ostrovů, jako jsou Rhodos, Santorini a hlavně Korfu je fakt, že do těchto destinací můžete jet i v říjnu, stejně jako na Kypr. Nejen v létě, ale také na podzim si můžete na těchto ostrovech užívat lenošení na pláži, koupání se v moři a opalování.

Severní Afrika

Vedle těchto destinací jsou i místa, kde turistická sezona startuje teprve na podzim. Týká se to především zemí severní Afriky, jako je Tunisko, Egypt či Maroko. Dlouhodobý průměr slibuje i v listopadu na těchto místech teploty, které přesahují 25 stupňů.

Exotické kraje

Pokud jste se rozhodli jet na exotickou dovolenou, a neřešíte, kolik to bude stát, určitě se podívejte po zájezdech do míst, kde je krásně a teplo po celý rok. Třeba takový Karibik nebo Jamajka. V listopadu můžete cestovat i na Kubu nebo do Brazilíe a stále budete potkávat krásné, slunečné počasí.

Pozor na monzuny

Ještě je možnost cestovat do Thajska nebo na Srí Lanku. Tyto destinace doporučuje až v říjnu nebo listopadu. Pokud byste se rozhodli dříve, tak se může stát, že vás zastihnout monzuny, ale právě v říjnu se počasí ustálí a teploty dosahují třiceti stupňů a více.

A pokud vás zajímá Bali či Indonésie, tak je to s monzuny naopak. Začínají v listopadu, tudíž září nebo říjen jsou ideální měsíce pro jejich návštěvu.

Kam nejezdit na podzim

Jestli jste chtěli vyrazit do Chorvatska, a stojíte si za tím, že na podzim tam bude příjemně, musíte počítat s tím, že počasí může být velmi rozmarné a zastihnou vás silné větry, proto bychom vám tuto destinaci nedoporučili. Stejně tak nedoporučujeme, velmi oblíbené letní Bulharsko.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *