Řecký region Kréta

Nejznámější a nejnavštěvovanější oblast Řecka je Kréta s celkovou rozlohou 8 261 km2. Jedná se o největší a nejslavnější řecký ostrov, který svou rozmanitostí vyniká ve všech směrech. Kromě bohaté přírody nabízí i historické památky, zelená údolí a několik vysokých pohoří. Ostrov omývá Libyjské a Egejské moře. Hlavním městem je Heraklion, též přezdívaný Iraklion.

Bohatá krajina na Krétě

Na tomto ostrově najdete zlatavé pouště, zelená údolí a několik pohoří. Některá místa jsou každým rokem oplývána tisíci turistů. Kromě úžasné přírody zde najdete i mnoho památek, např. palác Knossos, Gortys a zajímavé kláštery jako Preveli a Chrisoskalitissa. Již zmíněný Gortys je jedním z nejrozsáhlejších archeologických nalezišť na Krétě.

Dalšími překrásnými lokalitami jsou pláže v Elafonisi, soutěsky Samaria a Imbros a nádherné město Rethymno, jehož dominantou je pevnost na vystrčeném kopci na moři. Krétu oplývají hory, které dosahují výšky přes 2 000 metrů. Za návštěvu stojí také horské vesničky.

Kultura a zajímavosti Kréty

Pro někoho je Kréta ostrovem nočního života a zábavy, pro druhé místem plném odpočinku, romantických výletů a dovolených. Místní i zahraniční turisté jezdí na dovolenou především na pláž Vai, která je jedinou, na které rostou palmy.

Dalšími turistickými cíli jsou soutěska Samaria a Knossos. Knossos je největším, nejslavnějším a nejnavštěvovanějším palácem v Řecku. Dalším lákadlem je Heraklion. Hlavní město a přístav Kréty, které se nachází na severním pobřeží tohoto pozoruhodného ostrova. V tomto městě nezapomeňte navštívit místní trh, historickou pevnost a archeologické muzeum.

Sportovní vyžití na tomto ostrově

Na nejznámějším ostrově Kréta se nachází nespočet vodních parků, z nichž nejkvalitnějším a nejlepším je vodní park Anopolis. Toto středisko nabízí celkem 33 unikátních vodních atrakcí. Anopolis je ideálním cílem zahraničních i místních turistů, protože zde najdete krásný velký bazén, brouzdaliště pro malé děti, skluzavky, mnoho prolézaček, uměle vytvořený déšť a tobogány.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *