Jak to bude letos s last minute zájezdy?

Kdo rád nakupuje dovolenou na poslední chvíli, tzv. „last minute“, může být letos zklamaný. I zájezdy tohoto typu v letošním roce pravděpodobně podraží a je možné, že jejich nabídka bude omezená. Za vším stojí zdražení letenek a výhodné předprodeje zájezdů.

Letos se last minute zájezdy možná nevyplatí

Někomu prostě nákup dovolené na poslední chvíli vyhovuje. Nemusí řešit nahlášení dovolené v práci dlouho předem nebo jen čeká na výhodnou nabídku dovolené, která může vyjít i o několik tisíc levněji. V letošním roce se ale může stát, že na nabídce těchto výhodných zájezdů moc neušetříme. A zájezdů tohoto typu taky nemusí být v nabídce zrovna přebytek. Za zdražením stojí hlavně podražení letenek. V některých případech až o polovinu, což se dost jistě odrazí na ceně i last minute zájezdů.

Cestovní kanceláře totiž dokupují letenky nad plánovanou kapacitu a promítnou se do toho právě tato podražení. Výsledná cena zájezdu proto nemusí nutně vyjít výhodněji než cena zájezdu při běžné nabídce.

O kolik podraží last minute zájezdy?

O kolik bude výsledná cena nabídek last minute zájezdů dražší než dříve zatím není jasné. Konečná cena se bude odvíjet hlavně od cílové destinace zájezdu a termínu. Díky tomu, že v současné době jsou nabídky ještě v rámci akce first minute výhodné, je možné, že zájezdy budou vyprodané již předem a nabídka tak v hlavní sezóně bude velice omezená. To dokládá i fakt, že cestovní kanceláře hlásí již teď některé destinace na léto téměř vyprodané, a to i přes to, že se kapacity a frekvence letů navyšovaly. Jiné cestovní kanceláře naopak o cenách letenek ještě stále jednají. Mimochodem, o obávaném nedostatku zájezdů „na poslední chvíli“ se mluvilo už v roce 2016 a nikterak to ve finále turistickou sezónu neohrozilo.

Co je last minute zájezd?

Většina z nás to zná. Jde o zájezd, který je stále volný, ale do odletu zbývá třeba už jen několik dní. Cena tohoto zájezdu tedy v zásadě bývá výhodnější než cena za zájezd v běžné nabídce. Nabídky last minute zájezdů jsou u Čechů velice oblíbené, stejně tak se dlouhodobě zvyšuje zájem o zájezdy v předprodeji, tzv. first minute.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *