Lysá hora jako vrchol nabízející nejkrásnější rozhled v ČR

Všichni pádí do zahraničí a nevnímají krásy, které skrývá Česká republika. A že těch krás je! Člověk je na jedné ruce nespočítá, dokonce ani na dvou. Mezi nejkrásnější a zároveň i nejvyhledávanější místo v České republice patří i Lysá hora, která je dnes označována za nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Kromě toho nese ještě jiné označení, jedná se o vrchol, který nabízí nejkrásnější rozhled v Česku. Nevěříte? Přesvědčte se sami a vydejte se na její vrchol.

Samozřejmě v Česku najdete mnoho jiných krásných míst, které se pyšní krásnými a dech beroucími výhledy. Lysá hora je však jedinečná, rozhled z jejího vrcholu je skutečně nejkrásnější. Lze říct, že z žádného jiného místa na našem území neuvidíte tak krásné panorama horských vrcholků. Vždyť z Lysé hory uvidíte nejen krásné české Beskydy, ale i slovenské hory, které se nachází v těsné blízkosti nejvyššího vrcholu Moravskoslezských Beskyd. Slovenské hory jsou navíc velice členité a lze je vidět i za nehezkého počasí.

Pokud však bude krásně, z Lysé hory rozeznáte Tatry na jedné straně a na straně druhé se budete moct kochat Jeseníky. Nezapomenutelný je i pohled na Smrk, zpozorujete i Ondřejník.

Lysá hora jako jeden z nejznámějších vrcholů Česka

Lysá hora se řadí zároveň k těm nejznámějším vrcholům České republiky. Jak jsme zmínili, dnes je označována za nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Její masiv je poměrně rozlehlý a tvoří ho čtyři hřbety, a sice Malchor, Zimný, Mazák a taky Lukšinec. Na samotný vrchol se lze dostat po mnoha stezkách, z nichž ta nejoblíbenější se jmenuje „Bezručův výplaz“ (stezka je pojmenovaná po známém českém umělci).

Do Beskyd minimálně na víkend

I když je Lysá hora největším lákadlem, do Beskyd zamiřte minimálně na víkend. Pobyt v Beskydech bude zajímavý jak pro horské nadšence, rodiny s dětmi, tak firemní večírek. Je zde mnoho k vidění, navíc o ubytování zde není nouze. Lákavé je především rekreační centrum Sepetná, které leží přímo pod Lysou horou, což jistě oceníte. Rekreační centrum nabízí mnoho možností ubytování, vybírat si můžete z ubytování v bungalovech, v hotelu, v chatě nebo v penzionu. Navíc je zde mnoho možností volnočasových aktivit. Je libo cyklistika nebo spíše plavání?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *