Neobvyklé destinace pro dovolenou

Každý rok je to podobné, většina Čechů, kteří se rozhodnou prožít letní dovolenou v zahraničí, míří na Slovensko nebo do Chorvatska. Tyto dvě země patří tradičně u našinců mezi ty nejoblíbenější. Nezanedbatelný počet turistů stráví své volno také v dalších evropských zemích, především v Itálii, Řecku, Španělsku a v poslední době i v Bulharsku, mimo náš kontinent je populární Egypt a exotické Thajsko. Přestože všechny tyto země jsou samozřejmě zajímavé a mají co nabídnout, na světě je mnohem více nádherných míst, která jsou jako stvořená pro snovou dovolenou. A navíc, nepotkáte v nich Čechy na každém kroku, takže si užijete opravdové soukromí bez rizika, že potkáte sousedy z vedlejšího paneláku. Pokud chcete letos prožít léto jinak než většina ostatních, podívejte se na naše tipy na neobvyklé destinace.

Estonsko, Lotyšsko a Litva

Pobaltské země jsou pro svůj rovinatý až mírně zvlněný terén jako stvořené pro nenáročnou turistiku. A že je zde co obdivovat! Na své si přijdou milovníci přírody i historických památek. Nachází se zde zachovalé středověké hrady a zámky, staré dřevěné kostely, malebná jezera ukrytá v lesích i tajuplná rašeliniště. Samozřejmě nesmíme zapomenout na Baltské moře, které tvoří západní hranici všech tří států. Teplota se sice nemůže vyrovnat Jadranu, jsou zde ale nekonečné písečné pláže bez davů turistů a při troše štěstí je možné na pobřeží nalézt dokonce jantar.

Omán

Tento sultanát najdeme ve východní části Arabského poloostrova, rozhodně ale nejde o nebezpečnou zemi plnou teroristů. Neznalost je způsobená pravděpodobně tím, že do Ománu donedávna turisté téměř nejezdili. To se však nyní mění, a pokud se sem vypravíte, budete mile překvapeni. Přivítá vás tyrkysově modré moře s písečnými plážemi a pohostinní milí lidé. Vnitrozemí je plné starobylých památek, tradičních vesniček a fascinujících přírodních scenérií, ukrývají se v něm horské hřebeny i písečné duny. Originální dárky je možné koupit na typickém arabském trhu.

Botswana

Tento africký stát, který leží na jihu „černého kontinentu“, je plný národních parků. A to doslova, dohromady totiž zaujímají neuvěřitelných 40% rozlohy země! To již napovídá, že právě Botwana je ideálním místem pro všechny obdivovatele přírody. Právě tady se nachází slavná písečná poušť Kalahari a vůbec největší vnitrozemská říční delta na světě. Pokud toužíte spatřit slony či surikaty ve volné přírodě, vypravte se právě sem. Příjemnou zprávou je, že v rámci Afriky je země jednou z nejbezpečnějších.

Nikaragua

Je to poměrně málo známý středoamerický stát, který je sevřený mezi Karibským mořem a Tichým oceánem. Turisté si tu můžou vychutnávat překrásné a přitom téměř prázdné písečné pláže, při potápění se pak mohou kochat korálovými útesy. Zemí prochází sopečné pohoří Kordillery, zdejší příroda je exotická s množstvím jezer, pestrou faunou i flórou. Ve městech stojí za vidění architektura z dob kolonialismu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *