Objevujte kouzlo Istrijského poloostrova a jeho pláží

Istrie leží v severní části Chorvatska, na některých místech můžeme na obzoru zahlédnout protilehlé Benátky, na které je možné jet výletní lodí v rámci celodenního výletu. Vzhledem ke geografickému umístění Istrie je zde mírnější počasí než například v Jižní Dalmácie. Přes hlavní sezónu to má určitě své nesporné výhody. Pláže jsou zde různé. Některé jsou oblázkové, jiné písčitě, ale nevyhneme se ani těm betonovým. Jedno je však jisté, jsou perfektně udržované.

Istrijské pláže jsou úchvatné

V lokalitě Istrie je mnoho zajímavých destinací, které stojí za návštěvu. Například oblíbené městečko Pula, kde lze navštívit i koloseum. Doporučuji spíše večerní návštěvu, koloseum je skutečně nádherně nasvícené a působí velmi honosně. V Pule se nachází jedna z nejhezčích pláží v Istrii a není se čemu divit. Můžeme zde totiž vídat záplavu majetnějších turistů. Turisticky oblíbená pláž je i v Medulinu. Jedná se o písečnou pláž, která má pozvolný vstup do moře a .ocení ji tak především rodiny s menšími dětmi.

Pláž, kde lze v klidu relaxovat

Za zmínku stojí také písečná pláž ve Fažaně u Puly. Jedná se o menší městečko, které není extrémně frekventované. Pláže jsou zde upravované a díky barům, jenž jsou v některých místech umístěny přímo na pláži, si můžete vychutnávat západ slunce přímo na pláži. Věřte, že pohled je skutečně ohromující. Z fažanských pláží je dále překrásný výhled na NP Brijuni, kam je možné se i podívat.

Další zajímavé istrijské pláže

Pokud toužíte po lenošení na písečné pláži před kterou se rozléhá blankytně modré moře, pak Vám mohu doporučit pláž Rabac. Písečné pláže si lze dosyta užívat i v Umagu, kde jich je hned několik a jsou poměrně rozlehlé. Oblázkové pláže nabízí naopak Rovinj, zde jsou pláže typicky ohraničené borovými háji, což je poměrně výhodné během skutečně horkých dnů.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *