Řecký region Pireus

Pireus je nejdůležitější námořní přístav v Řecku.

Byl vybudován v 5. století př. n. l., ale památky zde nenajdete v takovém množství, jako v jiných řeckých městech. Za to tu ale najdete dvě zajímavá muzea, archeologické a námořní. Nemusíte být nutně milovníkem lodí a přesto vás námořní muzeum nadchne. V archeologickém muzeu najdete mnoho vykopávek, díky kterým je známa historie přístavu.

Přístav Pireus leží na skalnatém mysu v Sarónském zálivu

a 12 km jihozápadně od centra Athén. Často se mu také přezdívá brána do Athén. Najdete zde dvě přístaviště. Zeá, které je známe především svou dlouhou promenádou, kde najdete všechny druhy obchodů, kaváren, barů, módních obchodů, obchodních domů a kin. Přístaviště Mikrolimano je druhou největší jachtařskou marinou velkého přístavu se spoustou rybích restaurací a pouhých 15 minut chůze od stadionu míru a přátelství ve městě Faliro.

Pireus je nejvýznamnějším řeckým přístavem.

Jak již bylo výše uvedeno, Pireus je nejvýznamnějším řeckým přístavem. Je důležité zmínit, že přístav je i nevýznamnějším loďařským centrem v Evropě. Pireus je totiž důležitou křižovatkou světových lodních cest a je označován za významnou námořní bránu do Asie, východní Evropy i severní Afriky.

A co v přístavu můžete navštívit? Mimo již zmiňovaných muzeí se zde nachází nádherné antické divadlo, významný kostel Kastella a také Univerzita Pireus, která je největší univerzitou v Řecku. Dalším místem pro návštěvu je vrch Profitis Ilias, kopec nad Passalimani, odkud můžete mít úžasné panorama celách Athén.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *