Pláže Jižní Dalmácie, které Vás ohromí

Jižní Dalmácie se rozkládá v nejjižnější části Chorvatska, jak již samotný název této lokality napovídá. Dalmácie celkově patří k velmi oblíbeným lokalitám. Nalezneme zde mnoho nádherných pláží, ale samozřejmě i zajímavé památky, které rozhodně stojí za navštívení. Jižní Dalmácie je zkrátka a jednoduše nádherným místem pro trávení dovolené.

Jižní Dalmácie je prakticky nejteplejší částí Chorvatska

O kromě krásných teplot Vás zaujme i krásnou přírodou. Průzračné moře, borové háje, písečná pláž a k tomu parádní západ slunce. No není to lákavé? Mezi velmi vyhledávaná místa v Jižní Dalmácie patří Makarská riviéra, Baška Voda, Živogošče, Brela či Korčula. Nesmíme zapomenout ani na Dubrovník, který uchvátí i svým historickým původem. V blízkosti pobřeží jsou překrásné ostrůvky a ostrovy, které určitě stojí za návštěvu. Nalezneme na nich i krásné pláže a ničím nerušený klid pro relaxaci.

Krásných pláží je zde dostatek

Co se pláží týče, je Jižní Dalmácie rozmanitá. Můžeme zde tak navštívit pláže písečné, oblázkové, kamenité. V určitých lokalitách je i řada zátok, které slibují jedinečné zážitky a božský klid. Mezi turisty jsou oblíbené i pláže na ostrůvcích.

Které pláže stojí za návštěvu?

Kdybychom tu měli vyjmenovat všechny pláže, které stojí za zmínku, byl by to poměrně rozsáhlý seznam. Jižní Dalmácie je sama o sobě úchvatná a jelikož se těší obrovské turistické oblibě, jsou místní pláže udržované.

  • Makarská riviéra – jedna z nejvyhledávanějších lokalit v celém Chorvatsku. Každoročně sem kvůli překrásným písečným a oblázkovým plážím míří zástupy turistů. V dané lokalitě je rovněž připravena řada sportovních aktivit. Pláže jsou olemované bary, obchůdky či kavárnami.
  • Pakleni – neboli pekelné ostrovy se nacházejí v blízkosti ostrova Hvar, který je taktéž řazen k vyhledávaným lokalitám. Návštěva těchto ostrůvků Vám přinese báječné zážitky. Je zde krásné křišťálově průzračné moře a uchvátí i řadou zátok, které poskytují dostatek soukromí a klidu pro relaxaci.
  • Baška Voda a Brela – parádní a dlouhé oblázkové pláže, čisté moře a pobřežní promenáda. Naleznete zde vše, co potřebujete pro to, abyste si dovolenou skutečně užili.
  • Dubrovník – lokalita, která je díky své historii půvabná sama o sobě. Samozřejmě tu nalezneme řadu pláží. Ve většině případů jsou oblázkové či betonové.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *