Řecký region Severní Athény

Kifisia

Velmi významnou obcí severních Athén je Kifisia, která je považována za jednu z nejdražších severních čtvrtí. Vznikla sloučením obcí Ekali, Kifisia a Nea Erythraia a nachází se na konci zalesněné oblasti Penteli. Kifisia je domovem mnoha bohatých a politických rodin. V blízkosti řeky Kifisos najdeme obec Metamorfosi, jedna z nejmenších vesnic v Řecku sčítající pouze okolo 400 obyvatel. Nachází se ve vnitrozemí a od centra Athén je vzdálená devět kilometrů.

Penteli

K athénské metropolitní oblasti patří také obec Penteli nesoucí jméno po stejnomenné hoře. Nachází se 14 km od centra Athén a vznikla sloučením obcí Melisia, Nea Penteli a Penteli. V Penteli můžete navštvít hrad Rododafni nebo také známou astronomickou stanici. U pohoří Hymettus se nachází také obec Agia Paraskevi, kde najdete Centrum jaderného výzkumu, které vlastní jediný jaderný reaktor v Řecku.

Marousi

Dámy pozor! V severních Athénách se nachází také obec Marousi, která se pyšní jedním z největších nákupních center v jihovýchodní Evropě. Dále zde můžeme také najít největší les severních Athén Dasos Syngrou a největší řecký sportovní komplex, který se nachází v jihozápadní části obce.

Lykovrysi-Pefki

Jedenáct kilometrů od centra Athén a v blízkosti řeky Kifisos najdeme obecní jednotku Lykovrysi, která je součástí obce Lykovrysi-Pefki a nachází se zde Britská velvyslanecká škola St. Catherine.

Filothei-Psychiko

Známou obcí severních Athén je Filothei-Psychiko vytvořená spojením tří obcí. Obecní jednotka Filothei je v blízkosti olympijského stadionu, ale i přesto se tu nachází více zeleně než v jiných obcích. Pět kilometrů od centra Athén se nachází další část Filothei-Psychiko a to Neo Psychiko, která byla původně součástí obce Chalandri, ale v roce 1946 se stala samostatnou obcí. Nyní je ale opět součástí jiné obce. Nejvýznamnější částí Filothei-Psychiko je přísně rezidenční čtvrť Psychiko. Nachází se pět kilometrů od centra Athén a patří mezi jedny z nejbohatších částí celých Athén. Zajímavostí je, že komerční obchody jsou zde povoleny pouze ve dvou malých zónách.

V severních Athénách můžeme dále najít obce Papagou-Cholargos, Chalandri, Irakleio, Nea lonia a Vrilissia.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *