Řecký region Východní Makedonie a Thrákie

Východní Makedonie společně s Thrákií je oblast, která sousedí se Střední Makedonií, Bulharskem a Tureckem. Jižní pobřeží omývá Egejské moře. Rozloha tohoto kraje je 14 157 km2. Hlavním městem je Komotiní. Rozkládá se na východní části Řecka.

Významná místa Východní Makedonie a Thrákie

Turisté i zde navštěvují místní pláže, kterých je tu opravdu mnoho. Doporučuje se navštívit pláž Alyki, Metalia a Paradise. Další významnou pláží je Astris, která je stvořená pro milovníky vodních sportů a potápění. Velkým přístavem oblasti je Kavala, který leží ve stejnojmenné oblasti.

Milovníci přírody jistě osloví ostrov Thassos, který je místními turisty nazýván Perlou Egejského moře. Je bohatý na krásné romantické scenérie, okouzlující písčité pláže a průzračně čisté moře. Pokud se do této krajiny vydáte, navštivte i zdejší památky. Jedná se například o tržiště Agora či kamenné divadlo.

Přístav a hrad Kavala

Pobřeží Kavaly je lemováno luxusními restauracemi, které vám zaručí ty nejlepší jídla z mořských plodů a ryb. V této oblasti jsou ke zhlédnutí dvě hlavní muzea, archeologické a muzeum lidového a moderního umění.

Nad starým městem na vrcholu tomuto ostrovu dominuje hrad Kavala. Dříve tvrz, která byla vybudována již v byzantském období. Ve své současné podobě hradu byl vystaven v 15. století. V současnosti se ve venkovním divadle konají kulturní akce.

Zajímavosti Východní Makedonie a Thrákie

Nedaleko se nachází archeologické naleziště Philippi. V něm se nachází několik památek z dob Alexandra Velikého a Filipa II. Makedonského. K nejcennějším a nejvzácnějším exponátům patří mozaika, která znázorňuje delfína, sarkofág s krásnými zachovalými barvami a vavřínové věnce z ryzího zlata. Dále v muzeu najdete sbírku mincí, soch a šperků.

Dalším vyhledávaným turistickým cílem je Muzeum lidového a moderního umění, ve kterém shlédnete sochy thassoského rodáka, řecký oděv a předměty, které se používaly v zemědělství a v domácnostech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *