Zátoka svatého Jiří na malebném ostrově Korfu

Tyrkysově průzračná voda, písčité pláže a okouzlující výhled na širé moře. Jestliže si přejete takto strávit svou dovolenou, můžete se vydat do dalekého Karibiku nebo ušetřit peníze a poznat srovnatelné podmínky na řeckém ostrově Korfu v místě Agios Georgios.

Korfu

Korfu se nachází západně od řecké pevniny a Albánie. Jeho opačný břeh hledí na Itálii, která je však podstatně dále než několik kilometrů vzdálené Řecko. Díky této lokalitě jsou břehy omývány klidným a průzračně čistým mořem. Slunce se svými paprsky dotýká pobřeží a sem tam přichází z hor čerstvý vánek nebo ojediněle příjemně osvěžující mlha.

Agios Georgios

Místo s názvem Agios Georgios se na ostrově nachází hned dvakrát. Řeč bude však o jeho severnější variantě, která je cílem milovníků klidných letovisek. Zátoka se táhne od jedné hory k druhé a je tedy jako stvořená pro dlouhé procházky po pobřeží. Zde je různě rozmístěn menší počet hotelů a apartmánů. Obrovské bazény a letoviska byste zde hledali marně, jde spíše o atmosféru poklidného a neuspěchaného řeckého života, který si zde vychutnáte naplno.

Příroda

Stejně jako většina území Korfu je i tato zátoka pokrytá bujnou vegetací. Na první pohled vás okouzlí kontrast okolní zeleně, bílých skal a tyrkysové vody. Třešničkou na dortu už jsou jen motýli, cikády a další drobní živočichové, kteří dodávají celému ostrovu ten pravý šmrnc.

Lahodná řecká kuchyně

Až se dostatečně nabažíte krajiny a okolí, je na čase poznat místní kulturu. Jelikož je řecké jídlo opravdovou lahůdkou, začněte v nejbližší restauraci. Místní vám naservírují různé druhy ryb, salátů, perfektně upravené jehněčí nebo tzatziki. Pro ty, kteří rádi ochutnají i zdejší alkoholické nápoje je Ouzo, Kumkvat nebo pivo.

Noční život

Bujaré večírky, karaoke a disco v této oblasti nenajdete. Pokud jste na dovolené bez dětí a rádi si v noci zatančíte, je určitě vhodnější zvolit lokalitu Sidari v nedalekém okolí. V Agios Georgios je podvečer jako stvořený k tomu procházet malé obchody se suvenýry a se zapadajícím sluncem v zádech vybírat dárky pro rodinu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *